מרכז יעקב הרצוג

יהדות התפוצות

בכל שנה מתארחות במרכז יעקב הרצוג קבוצות של מורים ומנהלים מבתי ספר על-יסודיים בדרום אמריקה ושיקגו, וכן קבוצות 'תגלית' שונות, הזוכות בחוויית לימוד ייחודית ומלהיבה.
עם השנים פיתח מרכז הרצוג סמינרים המשלבים סיורים, לימוד, והיכרות עומק עם החברה הישראלית והדת היהודית, המיועדים לקבוצות של אנשי חינוך וחברה מתפוצות ישראל, תוך התמחות בנושאים של זהות יהודית עכשווית, 'עמיות' יהודית, תרבות יהודית והזיקה לארץ ישראל.

סמינר JCC משיקגו

מדי שנה מתארחת במרכז הרצוג קבוצת יהודים משיקגו לסמינר המהווה את שיאו של סיורם בן השבועיים בישראל. במסגרת זו חווים המשתתפים חוויה של לימוד בית מדרשי, מתוודעים מקרוב לקיבוץ, נרתמים למיזמים חברתיים ברחבי השותפות, ולומדים על סוגיות אקטואליות בישראל. לקבוצה האמריקנית מצטרפים מספר זוגות ישראלים תושבי אזור השותפות.
הסמינר מתקיים מטעם  'שותפות 2000' בקריית גת-לכיש-שפיר-שיקגו.

קבוצות 'תגלית'

בכל שנה מארח מרכז הרצוג כמה קבוצות 'תגלית' משיקגו או ממקומות אחרים לחוויית לימוד בית מדרשית - לימוד מקורות יהודיים מארון הספרים היהודי בקבוצות קטנות ובמליאה. הנערים והנערות נפגשים עם בנות המכינה הקדם-צבאית 'צהלי' או עם חברי תוכנית 'אופק' (סטודנטים מחמ"ע) ושומעים מפי הצעירים על חייהם בישראל.

סמינרים בהזמנה

במהלך השנה מתארחות במרכז קבוצות שונות של יהודי התפוצות המבקרים בארץ, מורים, קהילות ומשפחות. אנו מתאימים לכל קבוצה תכנית ייחודית על פי צרכיה ובקשותיה, הכוללת מפגשי חוויה ולימוד והיכרות בלתי אמצעית עם מקורות יהודיים, עם החברה הישראלית ועם עצמם. המפגשים מתקיימים בחלקם במרכז ובחלקם בחיק הטבע, והם מוסיפים לחוויית הביקור בארץ ממדי עומק וחיבור לזהות היהודית.


עיצוב: Dov Abramson
© כל הזכויות שמורות למרכז הרצוג                        מרכז יעקב הרצוג, קיבוץ עין צורים  |   office@merkazherzog.org.il   |   08-8608330