מרכז יעקב הרצוג

למה עשינו את הצהלולם? / מיכל נגן

נושא הנשים בצבא בכלל והחיילות הדתיות בפרט לא יורד מסדר היום וחיפשנו, ב"צהלי" המכינה הקדם צבאית לבנות דתיות, דרך אחרת להתייחס לנושא ולתת בו זמנית גב ותמיכה לחיילות. זה היה הרעיון המכונן של הצהלולם.

יצאנו לדרך לפני חודש עם רעיון, שיר טוב, הרבה התלהבות וצוות מופלא ומוכשר מעין כמותו של נגניות ומעבדות. היה לנו חשוב שהאירוע יהיה לנשים ועל ידי נשים. וכן להשקיע בסאונד ותאורה מהשורה הראשונה ובצלם מקצועי מאוד.

שמחנו במיוחד כאשר אלומה ושאר המדרשות הצטרפו ליוזמה, וכך הפך הצהלולם להיות של כולן.

ויחד עם כל ההכנות, שום דבר לא היה יכול להכין אותנו לעוצמת ההתרגשות שאחזה בנו באירוע עצמו.

אירוע כזה מתחיל בשעה של אימון של כל קול בפני עצמו ורק באולם כשמתחילים לשיר ביחד קולטים את היצירה המוזיקאלית שאנחנו יוצרות ביחד. זו חוויה מרגשת מאוד בתור עצמה ואלינו נוספו גם בעלות מנגן נהדרות וכנרת שירדה אל תוך הקהל ורקדה עם הכינור שלה. המנצחת הלהיבה אותנו לשיר שוב ושוב להתרגש ולהשתחרר והביצועים האחרונים היו מרוממים ממש.

הכתב רועי שרון ליווה אותנו בערב זה. הוא חשב שיבוא לסיקור מהיר של כמה דקות אך נשבה בקיסמו של האירוע ונשאר שעות ארוכות עד אחרי חצות. הוא היה ממש ללא מילים והכתבה שהכין על האירוע הפיצה את שמעו בכל הארץ. רועי התפעל מהשחרור ומההתעלות שהיו בנו בעת ששרנו בקולות רבים שהפכו לשיר אחד והבין לעומקו את הרעיון שלנו שביקשנו לשנות את השיח סביב החיילות הדתיות. אך הוא הניח שאנחנו עושות זאת כמחאה.

אלא שמטרתנו לא הייתה זו.

רצינו לפרגן להן. לתת להן במה וכבוד והנכחה והעצמה. לשמוח בנשים הצעירות היקרות שלנו שנותנות ככ הרבה עבור כולם.

כעת אנו עובדים על הסרטון הרשמי שאנו מקוות שיעלה לרשת בעזרת ה' בקרוב.משלוח הודעה למרכז

תודה על פנייתך
משלוח הודעה למרכז
ארעה שגיאה
*

*

*

*

*

אשמח להצטרף לרשימת התפוצה של מרכז הרצוג
עיצוב: Dov Abramson
© כל הזכויות שמורות למרכז הרצוג                        מרכז יעקב הרצוג, קיבוץ עין צורים  |   office@merkazherzog.org.il   |   08-8608330